• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • SOĞUK HAVA DEPO İNFO
  • SOGUK HAVA DEPOSU İMALATI Gsm : 0555 502 00 00
Üyelik Girişi
Takvim

Soğuk Oda Paneli

SOĞUK ODA PANELİ

      Gerek yurt içi gerek ise yurt dışında kendisine talepleri iletilen soğuk hava depoları için; Kilitli Sistem Düz ve Oluklu Soğuk Oda Panelleri, Soğuk Oda Zemin Panelleri, Soğuk Oda Panel Aksesuarları, Sürgülü ve Çarpma Sistem Soğuk Oda Kapıları, Ofis-Bar ve Servis Amaçlı İşletme Kapıları, Soğuk Oda Kapı Aksesuarları üretmekte ve soğuk muhafaza mekanlarının yapımında çözüm ortaklarına yaklaşık 15 yıllık sektör deneyimi ile hizmet vermektedir. Kurulduğu ilk yıllarda 8,00 metre uzunluğundaki pres makinesi  ile  günlük 350 m  kilitli panel üreten firmamız,  16.02.2015 tarihinden itibaren devreye aldığı 13,50 metre uzunluğundaki yeni pres makinası ile üretim kapasitesini, kilitli panel üretiminde günlük 1.200 m  ye çıkarmıştır.  Gerek gördüğünde yapılan vardiya uygulaması ile günlük 1.800 m  kilitli panel üretebilmektedir. Sektöründe “Hizmette başarı ve sürekliliğin teminatı, dürüstlük ile kaliteyi mutlak surette beraberinde taşır.” ilkesi üzerinde hareket etmekte olan firmamız
 •   Tüm panellerin aynı olmadığını bilecek kadar deneyimlidir.
 •   İlerleyeceği kalite yolunda gözü pek, korkusuz ve sağlamdır.
 •   Vereceği hizmetler ve ürün sevkiyatı konusunda çok hızlıdır.
 •   Ürettiği tüm malzemeleri zamana karşı dayanıklıdır.
 •   Hedefini çok uzaklardan seçebilecek gözlem kabiliyetine sahiptir.
 •   Sözüne sonuna kadar sadık, sektörü için çalışkandır.

Unutmayın ki her zaman içinizde ki dahi doğru seçimi yapabilir. Aslında her seçim bir hayatı değiştirir. Soğuk oda ve muhafaza için doğru ve güvenilir seçim biziz.


OLUKLU PANEL

Tavan ve duvar panelleri gıda tüzüğüne uygun olup, yüzey tipleri açısından 3 farklı şekilde üretilmektedir.

 

POLY: İç ve dış yüzeylerinde 0,50 mm kalınlıkta galvaniz sac olup, üzerinde RAL 9002 renginde polyester esaslı boya mevcuttur. PVC: İç ve dış yüzeylerinde sac kalınlığı 0,50 mm olup, galvaniz üzerine 120 µ Antibakteriyel PVC kaplama mevcuttur. CRNI: İç ve dış yüzeylerinde sac kalınlığı 0,50 mm olup, 304 kalite 1.sınıf paslanmaz malzeme kullanılmaktadır. Panellerin yüzeyleri oluklu (su yollu) olarak imal edilmektedir. Paneller kilitli sisteme (çekme ve kilitlenebilme) özelliğine sahip olup, kilit sisteminde krom malzeme kullanılmaktadır. Paneller birbirlerine erkek-dişi geçme detayı ile birleştirilmektedir. Paneller iki saç arasına 40 kg / m³ ( +2 ) yoğunlukta poliüretan dolgulu olacak şekilde üretilmektedir. Tam sızdırmazlık özelliğini sağlamak için duvar panelleri özel kulaklı (kertmeli) bir yapıda üretilmektedir. Paneller standart olarak 1110 mm eninde olup, projeye göre 13,50 metre uzunluğunda üretilebilir. Montaj sonrası sökülmek üzere, tüm panel yüzeyleri koruyucu film kaplı olarak sevk edilmektedir. Paneller 50 mm - 60 mm - 80 mm - 100 mm - 120 mm - 150 mm - 180 mm - 200 mm kalınlığında üretilmektedir.

 

DÜZ PANEL

Tavan ve duvar panelleri gıda tüzüğüne uygun olup, yüzey tipleri açısından 3 farklı şekilde üretilmektedir.

POLY: İç ve dış yüzeylerinde 0,50 mm kalınlıkta galvaniz sac olup, üzerinde RAL 9002 renginde polyester esaslı boya mevcuttur. PVC: İç ve dış yüzeylerinde sac kalınlığı 0,50 mm olup, galvaniz üzerine 120 µ Antibakteriyel PVC kaplama mevcuttur. CRNI: İç ve dış yüzeylerinde sac kalınlığı 0,50 mm olup, 304 kalite 1.sınıf paslanmaz malzeme kullanılmaktadır.

Panellerin yüzeyleri düz (su yolsuz) olarak imal edilmektedir. Paneller kilitli sisteme (çekme ve kilitlenebilme) özelliğine sahip olup, kilit sisteminde krom malzeme kullanılmaktadır. Paneller birbirlerine erkek-dişi geçme detayı ile birleştirilmektedir. Paneller iki saç arasına 40 kg / m³ ( +2 ) yoğunlukta poliüretan dolgulu olacak şekilde üretilmektedir. Tam sızdırmazlık özelliğini sağlamak için duvar panelleri özel kulaklı (kertmeli) bir yapıda üretilmektedir. Paneller standart olarak 1110 mm eninde olup, projeye göre 13,50 metre uzunluğunda üretilebilir. Montaj sonrası sökülmek üzere, tüm panel yüzeyleri koruyucu film kaplı olarak sevk edilmektedir. Paneller 50 mm - 60 mm - 80 mm - 100 mm - 120 mm - 150 mm - 180 mm - 200 mm kalınlığında üretilmektedir.

 

ZEMİN PANELİ

Panellerin üst yüzeyinde standart olarak petek desenli kaymaz PLYWOOD malzeme kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak üst yüzeyinde ki PLYWOOD malzeme üzerine CRNI uygulama da yapılabilmektedir. Paneller 2.000 kg / m² yük taşıma kapasitesine sahiptir. Paneller kilitli sisteme (çekme ve kilitlenebilme) özelliğine sahip olup, kilit sisteminde krom malzeme kullanılmaktadır. Paneller iki saç arasına 40 kg / m³ ( +2 ) yoğunlukta  poliüretan dolgulu olacak şekilde üretilmektedir. Paneller standart olarak 1110 mm eninde olup en fazla 8,00 metre uzunluğunda üretilebilir. Paneller 50 mm - 60 mm - 80 mm - 100 mm - 120 mm - 150 mm - 180 mm - 200 mm kalınlığında üretilmektedir.


MENTEŞELİ KAPILAR

Kasa: Panele Montajlı, Plastik ve Alüminyum olacak şekilde üç farklı tipte üretilmektedir. Panele montajlı kasalarda , bu özelliğinden ötürü montaj aşamasında herhangi bir sorun yaşanmamakta ve zaman tasarrufu sağlanmaktadır. Plastik ve Alüminyum kasalar ise panel ve duvara monte edilebilecek şekilde üretilmektedir. Kanat: Hiçbir ahşap malzeme kullanılmadan iki sac arasına 40 kg / m³ ( +2 ) yoğunluğunda poliüretan enjekte edilerek üretilmektedir. Kalınlık: Normal soğuk depolarda 68 mm, donmuş muhafaza depoların da ise 92 mm'dir. Yüzey Sacı: Standart imalatlar da kanadın her iki yüzü polyester sacdır. (POLY) Ayrıca isteğe bağlı olarak PVC ve CRNI yapılabilmekte ve PVC yüzeyler için bazı standart renklerde üretilebilmektedir. Isı Köprüsü: Normal muhafaza odalarında kapı kanadını çevreleyen tek sıra özel kauçuk contalıdır. Donmuş muhafaza odalarında ki kapılarının kasasında gerektiğinde çok kolay değişen ısıtıcı (rezistans) mevcuttur. Kilit: Kapı kilitleri uluslararası standartlara uygun üretilmekte olup, kapı kilitli iken içerden açılabilme özelliğine sahiptir. Bu kapılarda kullanılan antipanik kolu fosfor özelliğine sahip olarak üretilmektedir. Menteşe: Kapıların imalatlarında kullanılan menteşeler yükselebilen ve ayarlanabilir özelliktedir. Böylelikle kapı açıldıkça yükselerek zeminle sürtünme oranını azaltmaktadır. Ölçüler: En fazla 1200 X 2000 mm net geçiş ölçülerinde yapılabilmekte olup, isteğe bağlı olarak daha küçük ölçülerde de özel üretim yapılabilmektedir.

 

 

SÜRGÜLÜ KAPILAR

Kasa: Plastik ve Alüminyum olacak şekilde iki tipte üretilmektedir. Her iki seçenekte de ısı köprüsü oluşmaması için özel plastik eklemeler olup, iç pervazlar da alüminyum malzeme kullanılmaktadır. Sürgülü kapılar hem panele hem de duvara monte edilebilir özelliklerde üretilmektedir. Kanat: Hiçbir ahşap malzeme kullanılmadan iki sac arasına 40 kg / m³ ( +2 ) yoğunluğunda poliüretan enjekte edilerek üretilmektedir. Kalınlık: Normal soğuk depolarda 92 mm, donmuş muhafaza depoların da ise 120 mm'dir. Yüzey Sacı: Standart imalatlar da kanadın her iki yüzü polyester sacdır. (POLY) Ayrıca isteğe bağlı olarak PVC ve CRNI yapılabilmekte ve PVC yüzeyler için bazı standart renklerde üretilebilmektedir. Isı Köprüsü: Normal muhafaza odalarında kapı kanadını çevreleyen tek sıra özel kauçuk contalıdır. Donmuş muhafaza odalarında ki kapılarının kasasında gerektiğinde çok kolay değişen ısıtıcı (rezistans) mevcuttur. Askı Donanımı: Taşıyıcı ray, tekerlekler, tutma kolları ve gerekli aksesuarlar, uluslararası standartlara uygun olarak kompozit malzemeden ve paslanmaz çelikten yapılmıştır. Güvenlik: Kapılar güvenlik amacı ile içeriden kolayca açılabilir özellikte olup, tercihen alarm-uyarı sistemi eklenebilecek özelliktedir. Ölçüler: Standart ölçülerde olmayıp, isteğe bağlı olarak özel ölçülerde üretim yapılabilmektedir.

 

BAR KAPILARI ÇİFT KANAT

 

Panel ve duvara monte edilebilir özelliktedir. Bar kapılarının kanatları her iki yönde 90 derece açılabilen ve gerektiğinde de daima açık durabilen özelliğe sahiptir. Genelde servis ve işletme geçişlerinde kullanılan bar kapılarının kanat kalınlığı 40 mm olup, pencereli veya penceresiz olarak hiç ahşap malzeme kullanılmadan iki sac arasına 40 kg / m³ ( +2 ) yoğunluğunda poliüretan enjekte edilerek üretilmektedir.

Standart imalatlar da kanadın her iki yüzü polyester sacdır. (POLY) Kapılar, iki yüzeyi farklı veya iki yüzeyi aynı olacak şekilde PVC ve CRNI malzeme kullanılarak da isteğe bağlı olarak üretilebilir. PVC yüzeyler için bazı standart renklerde üretim yapılabilmektedir.  Çift kanatlı bar kapılarının kasaları ve pervazlarında alüminyum malzeme kullanılmakta olup, 1200 x 2000 mm net geçiş ölçülerinden başlayarak isteğe bağlı olarak özel ölçülerde de üretilebilmektedir. Tercihen kapı alt yüzeylerine koruma amaçlı şerit ve paslanmaz yüzey sacı konulabilmektedir.

 

BAR KAPILARI TEK KANAT

Panel ve duvara monte edilebilir özelliktedir. Bar kapılarının kanatdı her iki yönde 90 derece açılabilen ve gerektiğinde de daima açık durabilen özelliğe sahiptir. Genelde servis ve işletme geçişlerinde kullanılan bar kapılarının kanat kalınlığı 40 mm olup, pencereli veya penceresiz olarak hiç ahşap malzeme kullanılmadan iki sac arasına 40 kg / m³ ( +2 ) yoğunluğunda poliüretan enjekte edilerek üretilmektedir.

Standart imalatlar da kanadın her iki yüzü polyester sacdır. (POLY) Kapılar, iki yüzeyi farklı veya iki yüzeyi aynı olacak şekilde PVC ve CRNI malzeme kullanılarak da isteğe bağlı olarak üretilebilir. PVC yüzeyler için bazı standart renklerde üretim yapılabilmektedir.  Tek kanatlı bar kapılarının kasaları ve pervazlarında alüminyum malzeme kullanılmakta olup, 700 x 1700 mm net geçiş ölçülerinden başlayarak isteğe bağlı olarak özel ölçülerde de üretilebilmektedir. Tercihen kapı alt yüzeylerine koruma amaçlı şerit ve paslanmaz yüzey sacı konulabilmektedir.

 

OFİS VE ACİL ÇIKIŞ KAPILARI

Kasa: İşletme içi serin odalarda, soğutulmayan veya ısıtılan mahallerde, makina dairelerinde ve işletme geçişlerinde genel amaçlı kullanılmak için üretilmektedirler. Hem panele hem de duvara monte edilebilir özelliklere sahip olan kapıların kasaları iç ve dış kasa olmak üzere iki kısımdan oluşmakta ve hem iç hem de dış kasada alüminyum malzeme kullanılmaktadır. Sızdırmazlık sağlaması için kasaya ayrıca özel kauçuk conta eklenmektedir. Kanat: Hiçbir ahşap malzeme kullanılmadan iki sac arasına 40 kg / m³ ( +2 ) yoğunluğunda poliüretan enjekte edilerek üretilmektedir. Kalınlık: Yukarıda belirtilen kullanım alanları için kalınlıkları 40 mm olacak şekilde sabit kalınlıkta üretilmektedir. Yüzey Sacı: Standart imalatlar da kanadın her iki yüzü polyester sacdır. (POLY) Ayrıca isteğe bağlı olarak PVC ve CRNI yapılabilmekte ve PVC yüzeyler için bazı standart renklerde üretilebilmektedir. Ölçüler: Standart 800 X 2000 mm net geçiş ölçülerinde üretilmektedirler.

TAŞIMA & KULLANMA ŞEKİLLERİ

Panel balyaların forklift ile taşınması esnasında, panellerin zarar görmemeleri ve dengeli taşınmaları için forkliftin bıçaklarının arası en uygun şekilde ayarlanmalıdır. Panellerin indirilmesinde bez sapanlar kullanılmalı, sapanlar çelik bir aparat vasıtası ile vinç kancasına asılmalıdır. Paneller, bükülmeyi önlemek için dik konumda taşınmalıdır. Sadece tek kat sac olan dişi birleşim kenarından tutulmamalıdır. Panellerin kesilmesi gerektiğinde kesme taşı kullanılmayıp, dekopaj veya özel kesme aletleri tercih edilmelidir. Panellerin üretim esnasında kaplanan koruyucu film tabakası en geç iki hafta sonunda sökülmelidir. Daha geç söküm esnasında boya tabakası zarar görebilir. Montaj öncesi bekleyen balyaların altına, azami 150 cm aralıkla yastıklar konulmalıdır. Yastıklar üzerinde balyalar eğimli duracak şekilde istiflenmelidir. Panellerin istifte 4 haftadan fazla kalması sakıncalıdır.  Panellerin kapalı mekanda bekletilmesi tercih edilmelidir. Paneller güneş ışınları, kar ve yağmurun direkt tesirlerinden korunmalıdır. Paneller şantiye sahasında düzgün, sert ve temiz bir zemin üzerinde üzeri örtülü olarak muhafaza edilmelidir. Terlemeye karşı örtünün altı doğal havalandırmaya müsait olmalıdır. Su ve nemin panel aralarına girip korozyona sebep olmasına engel olunmalıdır.

Uyarı: Gerek stok halinde, gerekse montaj aşaması ve sonrası paneller için yangın emniyeti sağlanması müşteri sorumluluğundadır.

 

 

 

 

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret32579
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.74305.7660
Euro6.33076.3561
Hava Durumu
Saat